
ВОРКШОП У МЕЖАХ ПРОЕКТУ «ПРАВО НА ЖИТТЯ БЕЗ НАСИЛЬСТВА»
ВОРКШОП У МЕЖАХ ПРОЕКТУ «ПРАВО НА ЖИТТЯ БЕЗ НАСИЛЬСТВА»
У межах проєкту «Право на життя без насильства — цінність, за яку бореться Україна», що реалізовується за підтримки Посольства Фінляндії в Україні, команда тренерок від ГО «Вік Можливостей» провела інтерактивний воркшоп для студентської молоді Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Захід був спрямований на підвищення обізнаності щодо проблеми гендерно зумовленого насильства та ефективні методи реагування.
ЯК ЦЕ ПРАЦЄЮ?
Воркшоп поєднував інтерактивні навчальні методики та настільні ігри «Рівень (не)втручання» та «Місія здійсненна», що дозволяють учасникам й учасницям зануритися у реальні життєві ситуації, аналізувати ролі свідків, наслідки втручання чи бездіяльності, а також знаходити ефективні способи протидії насильству.
ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ
На заході були присутні студенти та студентки 1–3 курсів, майбутні вчителі, психологи, соціологи та правознавці. Інтерактивний формат сприяв активній залученості учасників та обміну думками щодо запобігання насильству в суспільстві.
ГОЛОВНІ АКЦЕНТИ
Обговорення реальних ситуацій: частина учасників поділилися особистим досвідом або спостереженнями щодо булінгу в шкільному середовищі. Було відзначено, що часто вчителі не звертають увагу на подібні ситуації, що підкреслює необхідність змін у підходах до навчання.
Розбір ролі свідка: присутні зрозуміли, що люди в соціумі по-різному реагують на одну ситуацію. Відкрття: пасивне спостереження може впливати на ситуацію та посилювати насильство.
Формування навичок реагування: завдяки настільним іграм студенти отримали можливість протестувати різні моделі поведінки та навчитися ефективно діяти у випадках насильства.
ВІДГУКИ
«Дуже задоволений цим заходом. Була цікава інформативна та інтерактивна частини.»
«Після гри вважаю, що на деякі ситуації буду реагувати інакше – потрібно втручатися.»
«Дякую за можливість згадати старе й дізнатися нове.»
«Хочеться більше заходів на тематику попередження насильства.»
Інтерактивний воркшоп довів свою ефективність як інструмент просвіти та формування активної громадянської позиції у молоді. Організатори висловлюють подяку всім учасникам та партнерам, які сприяли його проведенню. Ми переконані, що кожен подібний захід наближає нас до суспільства, вільного від насильства.
Якщо ви хочете прийняти участь у такому заході - дайте знати!
Тренерки-фасілітаторки Лилианна Семенюта @яна савченко
Команда ГО Вік Можливостей
#CAFI #ГЗН #рівень_не_втручання #ПраваЛюдини #ПротидіяНасильству #БезпекаЖінки
Читайте також








